ALDONA KACZMARCZYK-KOŁUCKA

 

 

Aldona Kaczmarczyk-Kołucka

PRACOWNIA CREATIOPlastyk, historyk sztuki, pedagog. Prowadzi zajęcia w pracowni plastycznej CREATIO Młodzieżowego Domu Kultury. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 1991 roku.

Ukończyła:
- Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku-Białej
(specjalność : Artystyczny Druk Sitowy)
-Katolicki Uniwersytet lubelski w Lublinie – Historia Sztuki
(dyplom : Katedra Historii Sztuki Nowoczesnej)
- Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Krakowie - Instytut Plastyki
(studia podyplomowe :Upowszechnianie Sztuki i Kreacji Artystycznej,
dyplom: Pracownia Grafiki)
- Kurs Pedagogiczny z metodyką Plastyki – WOM Katowice.

Od 2000 roku jest członkiem Polskiego Komitetu Międzynarodowego Stowarzyszenia Wychowania Przez Sztukę InSEA. W 2001 zdobyła II-gą nagrodę w Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Edukacyjnych prezentowanych na Europejskim Kongresie InSEA.Pracownia Plastyczna „CREATIO”

Pracownia działa w ramach MDK-u od września 2001 roku jednak spora część uczniów uczestniczyła w zajęciach artystycznych w Ognisku Pracy Pozaszkolnej nr 1 i w prywatnej Dziecięco-Młodzieżowej Pracowni Plastycznej „CREATIO”w Rybniku. Skupia dzieci i młodzież w wieku 5 – 25 lat w pięciu różnych grupach wiekowych. Jest prowadzona przez Aldonę Kaczmarczyk-Kołucką.

Pracujemy w różnych technikach.

Zajmujemy się malarstwem (olej, gwasz, akwarela), rysunkiem (węgiel, piórko, ołówek, pastel), grafiką (linoryt, monotypia). Do tego dochodzą techniki mieszane i eksperymentalne. Sporadycznie przeprowadzamy zajęcia z zakresu rzeźby. W czasie zajęć wprowadzane są elementy teorii i historii sztuki i kultury.

Oprócz zajęć stacjonarnych organizujemy : coroczne plenery malarskie (Polska, Szwecja, Francja – Bretania i Normandia, Dania , Francja – Prowansja i Langwedocja) akcje „malowania murów”, projekty interdyscyplinarne „Żywe obrazy”, cykl międzynarodowych konkursów „Wielcy Znani i Nieznani” i happeningi artystyczne towarzyszące międzynarodowym wymianom młodzieży.

Uczestnicy zajęć prezentują swoje prace na wystawach, konkursach i przeglądach artystycznych w Polsce i za granicą zdobywając w nich liczne nagrody i wyróżnienia.

 

 

Zdjęcia z podsumowania pleneru artystycznego w Toskanii

 

Zdjęcia z podsumowania roku artystycznego "CREATIO"

 

Zdjęcia ze spotkania integracyjnego w Istebnej 2012

 

sukces wychowanki CREATIO 2013

 

plener TRZY PERŁY 2013

 
admin, 09-12-2011, odsłon: 5639

 

Młodzieżowy Dom Kultury 44-217 Rybnik, ul. Wł. Broniewskiego 23, tel. (32) 421 51 55, tel/fax. (32) 422 40 88, mdkwr@poczta.onet.pl